Zajęcia plastyczne - Gminna Biblioteka Publiczna w Leśmierzu

W dniu 4.03.2016 r. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Leśmierzu odbyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci wspólnie lepiły figurki zwierząt przy użyciu plasteliny. Zajęcia poprowadził p. Piotr Manista. W trakcie spotkania dzieci lepiły cztery zwierzątka: kotka, pieska, myszkę i słonia. Okazuje się, że zrobienie prostej figurki zwierzątka może nie być takie proste.

Osoba prowadząca zajęcia pokazała dzieciom jak należy wyrabiać plastelinę, kształtować poszczególne części  danej figurki i łączyć wszystkie elementy aby tworzyły integralną całość. Na koniec spotkania odbył się konkurs na najładniejszą figurkę .

Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia będą odbywać się systematycznie, gdyż przysparzają dzieciom masę radości, uczą je zachowań w grupie oraz  rozwija ich zdolności manualne