Ankieta

Twoja ulubiona książka


wyniki

Światowy Dzień Kota

    Dnia 17.02.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Leśmierzu wraz z dziećmi obchodziliśmy Światowy Dzień Kota . Jako pierwsi dzień ten obchodzili włosi bo od 1990 r., w Polsce  dołączyliśmy w 2006 r.

Spotkanie miało charakter zajęć literackich wzbogaconych o warsztaty plastyczne, których celem jest przybliżenie dzieciom poprzez literaturę i zabawę podstawowych zagadnień związanych z prawami zwierząt, zainspirowanie ich do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozbudzanie wyobraźni i odkrywanie indywidualnych talentów plastycznych.

W trakcie zajęć dzieci miały za zadanie wskazanie najbardziej znanych kocich bohaterów w literaturze np. kot w butach, Garfield, Filemon …. Następnym etapem była wspólna recytacja wierszy oraz śpiewanie piosenek o kotach. Na koniec w rolę nauczyciela rysunku wcieliła się jedna z mam, która pokazała dzieciom, że za pomocą różnych figur geometrycznych  możemy narysować kota.

Atmosfera tego typu spotkań jest zawsze swobodna i  miła co sprzyja, że dzieci bez skrępowania dyskutują, bawią się, wymieniają uwagi na temat wykonywanych prac. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodkie upominki.