Wakacje w bibliotece

Dzieci uczęszczające na warsztaty plastyczne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Leśmierzu oraz Filii Bibliotecznej w Pełczyska wzięły udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez wydawnictwo MBBooks dla bibliotek na rysunek na okładkę książki Margarett Borroughdame pt. „Jesień plecień – album wierszy jesiennych dla dzieci. Konkurs odbywa się pod patronatem m.in. Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie.

W konkursie mogły wziąć udział dzieci do III klasy szkoły podstawowej. Prace dzieci musiały zawierać elementy charakterystyczne dla jesieni: liście, drzewa, kasztany, jesienne zabawy, czynności, sytuacje, itp.

Wszystkie prace, które wykonały dzieci zostały opisane i przesłane przez bibliotekę na adres wydawnictwa.