"Tydzień Bibliotek 2015 " - Filia Biblioteczna w Sokolnikach Lesie

15 maja 2015r. Filia Biblioteczna wraz ze Świetlicą środowiskową w Sokolnikach Lesie zorganizowały warsztaty architektoniczne zatytułowane : „Wybieram bibliotekę.” Zajęcia poprowadziła Pani Agata Szaflik- Kuśmierek, współpracownica „Pracowni U Małego Architekta”.        Dzieci miały za zadanie zbudować swoje miasto, w którym najważniejszą rolę pełni biblioteka. Stworzyły wiele budynków użyteczności publicznej, ale najładniejszy to budynek biblioteki. Składa się on z samych książek, które są kolorowe i wesołe. Wszystkie znaki drogowe w mieście skierowane są na bibliotekę, by każdy mógł do niej łatwo trafić. Biblioteka to miejsce przyjazne dla wszystkich : i młodszych i starszych. To miejsce, w którym można realizować swoje zainteresowania.