Spotkanie z bajką w Filii Bibliotecznej w Sokolnikach Lesie

Filia Biblioteczna w Sokolnikach Lesie wraz ze świetlicą środowiskową  zainspirowały akcję pt. „Spotkania z bajką”, skierowaną do najmłodszych czytelników. Akcja ma na celu  rozbudzenie zainteresowań książkami. Pierwsze spotkanie odbyło się 1 kwietnia 2016 r.  Bajką, którą  przeczytałam dzieciom, była bajka zatytułowana  „Jarzębinka”, rosyjskiego autora Jakowa Tajca. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały historii babci Oleny i jej wnuczki Jarzębinki oraz oglądały ilustracje. Odpowiadały na pytania, np. :Jakim zwierzętom pomogła Jarzebinka”?, „Kto pomógł babci w poszukiwaniu wnuczki”? Dzieci dowiedziały się, że kto innym pomaga, jest dobrym, to zawsze dobro do nas powróci, i nam też ktoś pomoże. Dzieci malowały ilustracje do bajki oraz rozwiązywały krzyżówki, związane ze znajomością różnych bajek.