Przedszkolaki w filii bibliotecznej w Pełczyskach

Z okazji Tygodnia Bibliotek w dniu  13 maja  do filii bibliotecznej  w Pełczyskach przywędrowały dzieci z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół w Solcy Wielkiej.

Dzieci wysłuchały bajki „ O krasnoludku, który chciał zostać elfem” następnie w kilku zdaniach omówiliśmy przeczytaną bajeczkę, z której płynęło niezwykle mądra nauka. Chodziło bowiem o to,  że każdy z nas ma jakieś zdolności oraz swoje mocne strony i nie należy za wszelką cenę upodabniać się do innych. Następnie przedszkolaki rysowały kolorowe i piękne ilustracje przedstawiające krasnale, elfy, biedroneczki, kolorowe łąki.

Kolejną niespodzianką dla dzieci były zagadki o bajkach i baśniach, dzieci losowały z kuferka  obrazki a następnie odgadywały z jakiej pochodzą bajki.  Wszystkie zagadki zostały odgadnięte a w nagrodę za dzielny udział w zajęciach dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek .