Odjazdowy Bibliotekarz 2015

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.  W 2015 r. punktem docelowym  akcji bibliotekarzy i miłośników książki powiatu zgierskiego stała się Filia Biblioteczna w Sokolnikach Lesie. Impreza odbył się w formie rekreacyjnej czyli rajdu rowerowego  połączonego  z piknikiem. Kolorem akcji niezmiennie jest pomarańczowy, dlatego każdy z uczestników  za pomocą różnych gadżetów podkreślał przynależność  do w/w akcji.

Na terenie Fili Bibliotecznej w Sokolnikach zorganizowano grilla dla uczestników imprezy  /ponad 40 osób/.  Po posiłku  zorganizowano konkurs na hasło promujące „Odjazdowego Bibliotekarz”, w którym brali  udział  uczestnicy reprezentujący poszczególne biblioteki : Zgierz,  Parzęczew, Ozorków i Leśmierz.  Konkurs wygrała Gminna Biblioteka w Parzęczewie.