Narodowe Czytanie 2015

4 września o godzinie 1300 w  bibliotece w Sokolnikach Lesie rozpoczęła się  4-ta ogólnokrajowa edycja „Narodowego Czytania”. Nasza biblioteka przystąpiła do akcji po raz drugi. W ubiegłym roku czytaliśmy fragmenty „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, a w tym fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa.                                                                    Celem akcji jest popularyzacja najwybitniejszych dzieł literatury polskiej oraz promowanie czytelnictwa.                   W tym roku do wspólnego czytania włączył się Wójt Gminy Ozorków – Tomasz Komorowski oraz Przewodniczący Rady Gminy – Waldemar Szcześniak.                                                                                                                              Przybyli goście pięknie i wzruszająco odczytali fragmenty „Lalki”, przypomnieli nam głównych bohaterów powieści : Stanisława  Wokulskiego, Izabelę Łęcką, Ignacego Rzeckiego .  Przypomnieliśmy też sobie nasz pierwszy kontakt z tą powieścią.  Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, bo połączyła nas pasja czytania.