Twoja ulubiona książka

wyniki

Filia Biblioteczna w Pełczyskach – Dzień Kota

Podczas tegorocznych ferii zimowych 17 lutego obchodziliśmy bardzo sympatyczne święto czyli Światowy Dzień Kota. W Polsce  dzień ten obchodzono po raz pierwszy 19 lutego 2006 z inicjatywy Miesięczników „Kot” i Cat Club Łódź.

Koty towarzyszą ludziom od dawien dawna (udomowiono je kilka tysięcy lat przed naszą erą!) i od długiego czasu są naszymi wiernymi kompanami. Chodzą własnymi ścieżkami, ale też doceniają, że mają „swojego człowieka”.

Koty mają na nas  terapeutyczny wpływ, odgłos mruczenia i głaskanie kota uspokaja nas i poprawia nastrój.

My jako wielcy sympatycy tych zwierząt postanowiliśmy poświęcić im nieco uwagi podczas zajęć bibliotecznych. Zrobiliśmy przegląd ciekawostek o kotach, wspólnie obejrzeliśmy książeczki o kotach, wyszywaliśmy i oczywiście rysowaliśmy te piękne czworonogi.