Dzień Dziecka w filii bibliotecznej w Pełczyskach

W dniu 01 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka do folii bibliotecznej w Pełczyskach przybyły dzieci z kl. I SP z wychowawcą.

Na początku naszego spotkania rozmawialiśmy o poszanowaniu  książek, dzieci pięknie odpowiadały na pytanie Jak należy traktować książki?

Następnie odbyło się głośne czytanie,  dzieci wysłuchały bajki pod tytułem „Zając Pyszałek” opowiadającej o przygodach zająca chwalipięty.

Dużo emocji i wesołej zabawy mieliśmy podczas zagadek i konkurencji sportowych, gdzie maluchy  podzielone na grupy zmagały się między innymi z bieganiem, skakaniem przez skakanki, rzucaniem do celu, slalomem z piłką, wyścigiem z balonami. Dzieci wykazały się zapałem i dzielnie  z uśmiechem pokonywały wszystkie zadania.